Skip to main content

Premýšľate nad kúpou nového vozidla? Pri výbere nového auta je dôležité zvážiť viacero faktorov. Často vás práve tie presvedčia o tom, že nepotrebujete úplne nové vozidlo. Kedy sa však odporúča vybrať nové vozidlo a kedy siahnuť po predvádzacom modeli? Poradíme vám s vaším výberom.

Nové vs. predvádzacie vozidlá Škoda

Pri kúpe vozidla si môžete vybrať z rôznych kategórií, a to nové, predvádzacie alebo jazdené auto. Každý typ vozidla prináša mnoho výhod, ale, samozrejme, aj nevýhod. Kedy sa oplatí investovať peniaze do úplne nového vozidla a kedy je lepšie zvážiť predvádzací model? Nechajte sa inšpirovať a vyberte si automobil, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám a preferenciám.

Finančné hľadisko

Pri výbere vozidla je veľmi rozhodujúce najmä finančné hľadisko. Pokiaľ chcete investovať množstvo peňazí, určite zvoľte úplne nový model, ktorý si môžete vyskladať podľa seba. V prípade kúpy predvádzacieho modelu však môžete ušetriť množstvo peňazí. Predvádzacie vozidlá majú výhodu zároveň v tom, že boli použité len na testovacie jazdy alebo slúžili len ako predvádzací model pri predaji iných vozidiel. To znamená, že často majú najazdených veľmi málo kilometrov, a ponúkajú sa za zvýhodnené ceny v porovnaní s novými autami. Pre tých, ktorí chcú ušetriť, je teda vhodnejšia alternatíva predvádzacieho modelu.

Dostupnosť vozidla

Ak potrebujete nové vozidlo čo najskôr a nemáte čas čakať na objednávku a výrobu nového modelu, predvádzací automobil môže byť rýchlejšou voľbou. Predvádzacie modely značky Škoda sú k dispozícii okamžite a môžete ich získať v pomerne krátkom čase.

Funkcie a dizajn

Pri predvádzacom modeli je však potrebné myslieť aj na to, že ide o vozidlo s obmedzenými funkciami alebo dizajnovými prvkami. Pokiaľ chcete automobil so všetkými najnovšími funkciami, inováciami a dizajnom podľa seba, potom je pre vás ideálnou voľbou nový automobil. Ten si môžete vyskladať podľa svojho vlastného štýlu a zvoliť si napríklad energetickú triedu, dizajn interiéru a exteriéru, typ motora, ale aj typ paliva.

Výhody záručnej doby

Na nové vozidlá Škoda sa zvyčajne vzťahuje aj dlhodobá záruka, ktorá vás ochráni pred nečakanými nákladmi na opravu vášho auta. Naopak, predvádzacie vozidlá môžu mať záručnú dobu skrátenú. Nejde však o zvýšenú kazovosť auta, a preto sa nemusíte obávať toho, že predvádzacie auto musí ísť hneď do servisu.

Možnosti prispôsobenia

Ak vám záleží na individuálnom prispôsobení vozidla podľa vašich preferencií, nový model vám ponúka širšie možnosti voľby farieb, vybavenia a príslušenstva. Pokiaľ vám však bude vyhovovať vybavenie predvádzacieho modelu, potom neváhajte a zvoľte práve túto alternatívu.

Nakupujte nové a predvádzacie vozidlá na AutoBors

Pri výbere nového alebo predvádzacieho vozidla musíte zvážiť všetky vaše osobné preferencie, ale aj rozpočet. Túto investíciu je potrebné si vopred veľmi dobre premyslieť. Pokiaľ však máte záujem o nové alebo predvádzacie vozidlo Škoda, v AutoBors nájdete širokú ponuku. Zároveň máme v AutoBors skvelú akciu, a to na dopredaj skladových zásob. Využite túto jedinečnú ponuku a vyberte si svoj nový automobil Škoda.