Skip to main content

Škoda Auto je uznávaná značka automobilov, ktorá vznikla v roku 1895 v Českej republike. Od tej doby má spoločnosť vo svojom portfóliu niekoľko rôznych modelov, ale aj 6 typov karosérií, z ktorých si môžete vybrať. Či už hľadáte rodinné auto alebo elegantný model liftback, z ponuky Škoda Auto si vyberie každý z vás.

História Škoda Auto

Spoločnosť Škoda Auto vznikla v roku 1895 v Mladej Boleslavi v Českej republike. Od vzniku sú pre modely áut Škoda charakteristické vlastnosti, ako napríklad spoľahlivosť, kvalita, ale aj inovácie v automobilovom priemysle. Svojou bohatou históriou a prístupom k vývoju áut sa Škoda zaradila medzi najuznávanejšie automobilové značky na svete.

Najznámejšie modely Škoda

Začiatky značky Škoda siahajú až do obdobia, keď automobily boli ešte v plienkach. Spočiatku bola Škoda známa predovšetkým výrobou bicyklov a motocyklov, postupom času prešla na výrobu áut. Jej prvý automobil – Voiturette A – vznikol v roku 1905. Od tej doby začali vznikať prvé sériovo vyrábané ikonické modely značky. V súčasnosti nájdete v portfóliu značky viacero kvalitných a bezpečných modelov. Ktoré modely však patria medzi tie najikonickejšie?

Škoda Octavia

Škoda Octavia bola uvedená na trh v roku 1996, odvtedy však patrí medzi najúspešnejšie modely v histórii Škoda. Práve tento model sa vyznačuje elegantným dizajnom, spoľahlivosťou, ale aj skvelým výkonom, ktorý si získal srdcia miliónov motoristov po celom svete. Zároveň Škoda Octavia 2020 získala v bezpečnostnom testovaní až 92 % úspešnosť. Zaradila sa tak medzi najbezpečnejšie kompaktné modely značky Škoda.

Škoda Superb

Model Superb bol prvýkrát predstavený v roku 2001. Tento model značky Škoda ponúka luxusný zážitok s výnimočným priestorom a inovatívnymi funkciami. Jeho elegantný dizajn a výkonné motory robia zo Superb atraktívnu voľbu pre tých, ktorí hľadajú spojenie medzi komfortom, štýlom a exkluzivitou. Model Škoda Superb sa dodáva s novou generáciou moderných benzínových i naftových motorov s výkonom od 88 do 200 kW a neuveriteľne minimálnou spotrebou od 3,9 do 7,1 l na 100 km. Zároveň si môžete vybrať až zo 4 variantov, a to Active, Ambition, Style a L&K.

Škoda Kodiaq

Škoda Auto vstúpila do segmentu SUV práve modelom Škoda Kodiaq, ktorý sa objavil v roku 2016. Svojou robustnou konštrukciou, výkonnými motormi a bohatým vnútorným priestorom ponúka Kodiaq nielen športový štýl, ale aj praktickú funkcionalitu pre rodiny a dobrodruhov. Rodinný interiér tohto 7-miestneho vozidla ponúka najväčší batožinový priestor v tejto triede vôbec. Interiér je prispôsobený aj na to, aby jeho cestujúcim poskytol čo najviac priestoru a komfortu. Pohodlie počas jazdy v tomto vozidle je znásobené vysokým štandardom odhlučnenia a pohodlným odpružením.

Škoda Enyaq

Škoda Enyaq predstavuje prvý elektromobil značky Škoda. Okrem čisto elektrického vozidla sa môže Škoda Enyaq pochváliť aj výrazným emocionálnym dizajnom s vyváženými proporciami a skulpturálnymi tvarmi. Navyše sa tento model pýši aj modernými technológiami, špičkovou technikou, rýchlym nabíjaním a vysokým dojazdom.

Rôzne typy karosérií Škoda

Škoda Auto je známa nielen svojimi špičkovými modelmi, ale aj pestrosťou karosérií, ktoré ponúka. Nech už preferujete dynamický štýl hatchbacku, elegantný dizajn liftbacku alebo priestorné SUV, Škoda má pre každého z vás model, ktorý si zamilujete.

SUV (Sport Utility Vehicle)

SUV modely od Škoda kombinujú eleganciu s veľkým priestorom a robustným vzhľadom. Kodiaq, Karoq a Kamiq sú prekvapujúco všestranné modely, ktoré poskytujú spoľahlivý výkon nielen na asfaltových cestách, ale aj na neudržiavaných terénoch. Pre tieto SUV vozidlá je typický vyvýšený podvozok a pohon na všetky štyri kolesá.

Hatchback, liftback a coupé SUV

Pre tých, ktorí túžia po dynamickom a športovom zážitku, hatchback, liftback a coupé SUV modely dodávajú štýl do výkonu automobilov. Ich kompaktný dizajn a agilná jazda robia z týchto vozidiel ideálnych spoločníkov do mestského prostredia.

  • Karoséria hatchback ponúka batožinový priestor spojený s priestorom pre pasažierov. Zadná časť je zvyčajne zošikmená, a preto ľahko spoznáte, že model Škoda patrí do kategórie hatchback.
  • Čo sa týka liftback karosérie, pre ňu je typické zadné zošikmené okno, ktoré plynule prechádza nad batožinový priestor.
  • Coupé SUV spája športový a elegantný dizajn s robustnosťou a výkonom SUV vozidla. Táto karoséria sa vyznačuje štíhlym a dynamickým profilom, často s klesajúcou strednou čiarou strechy, čo pridáva vozidlu elegantný a športový vzhľad.

Crossover

Crossover je typ vozidla, ktoré kombinuje prvky SUV a osobného automobilu. Tieto vozidlá sú zvyčajne postavené na platforme osobného auta, vďaka čomu ponúkajú komfortnejšiu jazdu v mestskom prostredí, ale zároveň majú charakteristiky SUV, ako napríklad vyššiu výšku a robustnejšiu konštrukciu pre výkon na neudržiavaných cestách. Crossovery sú populárne pre svoju všestrannosť a schopnosť prispôsobiť sa rôznym jazdným podmienkam. V ponuke Škoda nájdete napríklad prvý crossover Škoda, a to model Kamiq.

Combi

Ak hľadáte spojenie priestoru a praktickosti, modely combi od Škoda sú tou správnou voľbou. S rozľahlým vnútorným priestorom a variabilným usporiadaním sedadiel poskytujú combi vozidlá ideálne riešenie pre rodiny, ktoré ocenia pohodlie a funkčnosť. V karosérii combi sa vyrábajú rôzne vozidlá, ako Škoda Octavia a Superb.

Škoda Auto – klenot v histórii vozidiel

Škoda Auto patrí medzi klenot v histórii vozidiel. V súčasnosti máte na výber množstvo modelov Škoda, ale aj rôzne prevedenia či karosérie. Nezáleží na tom, či hľadáte rodinné aute, elegantné vozidlo či milujete adrenalín a uprednostňujete skôr SUV. V AutoBors nájdete nové vozidlá Škoda skladom, jazdenépredvádzacie vozidlá Škoda za tú najlepšiu cenu. Neváhajte a vyberte si z našej ponuky.