Skip to main content

Prišiel čas kúpiť si nové vozidlo, ale neviete aké? Kúpa nového vozidla predstavuje pomerne vysokú investíciu, a preto je potrebné si dobre premyslieť, aké auto a za koľko si môžete dovoliť. A tu sa naskytá otázka, je skutočne kúpa predvádzacieho vozidla výhodná alebo je lepšie uprednostniť úplne nové vozidlo?

Kúpa zo zahraničia alebo od autorizovaného predajcu?

Pri tejto otázke by mala byť jednoznačná odpoveď a tou je kúpa vozidla od autorizovaného predajcu z krajiny, v ktorej žijete. Prečo je to tak? Mnohokrát sa stáva, že pri kúpe vozidla zo zahraničia, hoci aj vo vyššej triede, je cena výrazne nízka v porovnaní s kúpou rovnakého vozidla od autorizovaného predajcu. Avšak, zväčša sa táto cena potom odráža aj na výkone vozidla, pretože vy v podstate nepoznáte, kto je pôvodným majiteľom auta, ako s ním zaobchádzal, ako sa o neho staral, ako jazdil a v konečnom dôsledku, či počet najazdených kilometrov je reálny. Preto, ak chcete mať väčšiu istotu, že vaše vozidlo je v pôvodnom stave, bez poškodenia a hlavne bez stočených kilometrov, potom uprednostníte kúpu vozidla od autorizovaného predajcu značky. Pri takejto kúpe bude pomer kvalita a cena skutočne výhodná.

kupa vozidla skoda

Je kúpa predvádzacieho vozidla výhodnejšia?

Keď sme už pri tej cene, tak pri kúpe predvádzacieho vozidla vás na prvý pohľad môže zaujať najmä cena. Tá môže byť v niektorých prípadoch o 20 %  – 40 % nižšia v porovnaní s úplne novým vozidlom. Prečo je to vôbec tak? Cena nového vozidla automaticky klesá už po najazdení prvých kilometrov. Preto cena predvádzacích vozidiel je automaticky nižšia. Tiež tu platí, že tieto vozidlá sú už vyrobené a používané, a preto si nový majiteľ nemôže zvoliť žiadne doplnky či lepšiu výbavu. Avšak, predvádzacie modely sú často vyrobené vo veľmi dobrej výbave a majú najazdených len pár desiatok či tisícok kilometrov, čiže si kupujete v podstate nové vozidlo, ktoré slúžilo len na predvádzanie a testovacie jazdy.

7 výhod predvádzacích vozidiel

Okrem ceny je určite veľkou výhodou to, že poznáte históriu vozidla, a teda, čo sa s ním robilo, koľkokrát sa na ňom jazdilo, prípadne či sa niečo upravovalo a podobne. Ďalšou výhodou je určite istota v počte najazdených kilometrov a možnosť si na tomto aute vopred zajazdiť. To znamená, že ho máte k dispozícii ihneď a nemusíte naňho čakať aj mesiace, kým sa vôbec vyrobí, tak ako je to v prípade nových vozidiel. Rovnako vám pri predvádzacích vozidlách odpadáva obava z toho, či auto nie je kradnuté, prerobené a či na ňom nie sú skryté chyby. A poslednou veľkou výhodou je aj to, že tieto auta sú väčšinou ešte v záručnej dobe.

predvadzacie vozidlo Skoda

Predvádzacie vozidlá značky Škoda

Ak plánujete kúpu predvádzacieho vozidlá, tak určite odporúčame vozidlá značky Škoda, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie značky na Slovensku. Ak túžite po vozidle a chcete ho mať ihneď, potom sú vám skladom k dispozícii modely Nová Fabia Style, Kamiq Monte Carlo či elektrický model Enyaq iV 80. Samozrejme, všetky modely sú za výhodnú cenu. Ak však uprednostňujete nové vozidlá značky Škoda, potom vás radi privítame u nás v Novom Živote.