Skip to main content

Servis nie je práve miestom, ktoré by vodiči úmyselne radi navštevovali. Avšak, ak je to potrebné, hľadajú ten najkvalitnejší servis. Ako si teda vybrať správny servis, ak ešte nemáte skúsenosti?

Referencie a odporúčania

Referencie a odporúčania na servis nájdete kdekoľvek. Ak má autoservis webovú stránku, je veľká pravdepodobnosť, že ich nájdete tam, ale aj v recenziách na Google alebo na Facebookovej stránke. Avšak, najlepšia referencia a odporúčanie je od vášho známeho, ktorý už má dobré skúsenosti so servisom.

Autorizovaný autoservis

V závislosti od toho, koľko ročné auto máte a či sa naňho ešte viaže záruka a aké podmienky musíte spĺňať, treba myslieť aj na výber autoservisu. Pri niektorých značkách máte napríklad 7 ročnú záruku, avšak navštevovať môžete výlučne len servis dílera, u ktorého ste si auto zakúpili. Na druhej strane, ak sa vás takáto záruka netýka, na výber máte akýkoľvek autorizovaný a neautorizovaný autoservis. My sme za výber autorizovaného, a to práve kvôli službám, ktoré ponúka, bezpečnosti a profesionálnemu prístupu.

Na čo pred servisom myslieť?

Či už si vyberiete autorizovaný alebo neautorizovaný autoservis, mali by ste pred servisom myslieť aj na veľmi podstatné veci, ktoré so servisom súvisia. Pred servisovaním vášho vozidla sa so servisným technikom dohodnite na konkrétnych úkonoch, ktoré má vykonať a na približnej cene. Mnoho práve tých neautorizovaných servisov na vás dokáže zarobiť, a to napríklad tým, že nakúpia lacné náhradné dielce, no vám ich predajú za pôvodnú cenu, prípadne ešte pred schválením vykonajú zbytočné úkony, ktoré dodatočne musíte zaplatiť. To súvisí aj s tým, že si môžu zaúčtovať aj úkony, ktoré nie je možné skontrolovať. Pozor by ste si mali dať aj na predražené ceny olejov, nedoliatie oleja, prípadne nie kompletnú výmenu starého oleja. Pred servisovaním vozidla sa tiež dohodnite na dátume a čase.  Výhodou autorizovaných servisov je ponúknutie náhradného vozidla počas servisu.

Prístup servisných technikov

Už pri vstupe si môžete urobiť prvý dojem, ktorý môže rozhodnúť o tom, či sa pre daný servis vôbec rozhodnete. No veľmi dôležitý je najmä prístup servisných technikov. Ochotný a milý personál, ktorý má rád svoju prácu, zväčša dokáže viac, než profesionálne vybavenie.

Ponúkané služby

A nakoniec to najdôležitejšie. Výber servisu závisí od služieb, ktoré ponúka. Každé auto potrebuje pravidelnú údržbu, a preto by mal kvalitný servis ponúkať práve servisné služby, ako sú servisné prehliadky, výmenu oleja a filtra, servis batérie, umývanie vozidiel a čistenie interiéru, servis klimatizácie, geometriu náprav vozidla, pneuservis, ale tiež ponúkať aj doplnkové služby.

Komplexné služby autorizovaného autoservisu

Práve u autorizovaných servisov sa môžete stretnúť s komplexnými službami. Nie sú to teda len základné služby, ale ide napríklad aj o poskytnutie náhradného vozidla, záručný a pozáručný servis, klampiarske a lakovnícke práce, uskladnenie pneumatík, kontrolu a prípravu vozidiel na letnú a zimnú sezónu či predaj originálnych dielcov a príslušenstva. Rovnako kvalitný autoservis spoznáte, ak ponúka aj opravy vozidlá, napríklad v prípade technickej poruchy alebo poškodenia vozidla pri dopravnej nehode. Ako doplnková služba, ktorú nie každý servis poskytuje, je 24 hodinová pomoc v prípade poruchy alebo nehody či vyzdvihnutie a doručenie vozidla do servisu. Ak potrebujete a zháňate kvalitný autorizovaný servis vozidiel ŠKODA, pokojne sa k nám objednajte online.