Skip to main content

Tiež ste sa už nevedeli dočkať? Značka ŠKODA konečne predstavila nový modelový rad elektrických vozidiel iV! Oba modely z najnovšieho radu iV sú navrhnuté v zmysle filozofie Simply Clever. Ponúkajú dlhý dojazd, rýchle nabíjanie, pôsobivú dynamiku i prijateľné ceny. Uvedením plne elektrického automobilu ŠKODA Citigoe iV a plug-in hybridu ŠKODA Superb iV česká automobilka „naštartovala“ úplne novú kapitolu vo svojej 125-ročnej histórii.

Filozofia elektromobilov ŠKODA

O čo sa automobilka ŠKODA týmito modelmi usiluje? Jej cieľom je spraviť e-mobilitu dostupnejšou a do roku 2025 ponúkne neuveriteľných päť plne elektrických vozidiel! Na čo sa pri týchto modeloch značky ŠKODA môžeme tešiť? Prinesú vám nielen viac zábavy a možností, no čo je dôležitejšie, menej emisií a obmedzení.

ŠKODA Citigoe iV

Citigoe iV je prvým plne elektrickým automobilom s výkonom motora 61 kW. Disponuje lítium-iónovou batériou s kapacitou 36,8 kW. Batéria teda umožňuje prejsť vzdialenosť celých 253 km. Navyše, do hodiny ju nabijete až na 80 % jej kapacity.

ŠKODA Superb iV

Podobne ako Citigo, aj Superb iV má svoje prvenstvo. Ide totiž o prvý sériový hybridný model spoločnosti ŠKODA. Kombinuje teda dva zásadné prvky – účinný benzínový motorelektromotor pre ekologickejšiu mobilitu bez zníženia výkonu, až do 160 kW. 

Výhody elektromobility

Benefity, ktoré so sebou prináša elektromobilita sa neustále rozširujú a zlepšujú. Väčšina jazdcov na tomto špecifickom type vozidiel berie ohľad najmä na ochranu a šetrenie životného prostredia. Jazdením na elektromobile neznižujú len produkciu fosílnych palív, ale aj mieru emisií hluku.

Elektromobilisti zároveň šetria svoje peňaženky, pretože elektromobilita so sebou prináša nižšie náklady na palivo i údržbu samotného motora. Navyše, v mestách sa postupne začínajú zavádzať tzv. nízkoemisné zóny, kde sa s bežným benzínovým či naftovým autom vôbec nedostanete. Toto obmedzenie sa však nijako netýka elektrických vozidiel, takže s našimi modelmi ŠKODA Citigoe iV a ŠKODA Superb iV sa dostanete jednoducho všade!

Nabité vzrušujúcimi prvkami

Elektrifikované modely vám zaručene uľahčia každodenný život. Batériu vášho nového elektromotora so znamenitým dojazdom môžete dobíjať buď pohodlne z domova, alebo kdekoľvek na cestách. A čo jazdenie? Je charakteristické predovšetkým svojou sviežou dynamikouekologickou prevádzkoupohodlnou údržbou.

Priestranný interiér a bezkonkurenčný batožinový priestor zase dopĺňa dokonalá konektivita. Či už strávite čas na cestách alebo v pohodlí vášho domova, špičkové pripojeniediaľkové ovládanie vám zaručia, že budete vždy online!