Skip to main content

Patríte medzi najväčších a skalných fanúšikov áut značky Škoda? Vytvorili sme pre vás kvíz, v ktorom sa môžete otestovať či vaše znalosti o tejto značke sú postačujúce alebo či máte ešte rezervy.

1. Čo vyrábali ako prvé pôvodní majitelia značky Škoda - Laurin a Klement?

Správne! Nesprávne 🙁

Prvým produktom, ktorý Laurin a Klement vyrábal bol bicykel. Václav Laurin a Václav Klement založili najskôr spoločnosť Slávia zaoberajúcu sa výrobou bicyklov. Až o 3 roky neskôr sa začali venovať výrobe motoriek a až následne začali vyrábať automobily.

2. Kde sa nachádza sídlo automobilky Škoda?

Správne! Nesprávne 🙁

Sídlo automobilky sa nachádza v Mladej Boleslavi a vozidlá Škoda sú ponúkané na predaj v Európe, Ázii, Afrike, Amerike, Austrálii a Indii.

3. Koľko rokov oslávi Škoda v roku 2022?

Správne! Nesprávne 🙁

Príbeh ŠKODA začína v roku 1895 so zakladateľmi Václavom Laurinom a Václavom Klementom. Okrem svojich krstných mien a lásky k cyklistike mali ďalšiu spoločnú vec: silného vynaliezavého ducha. Preto v roku 2022 bude Škoda oslavovať 126 rokov.

4. Ako sa nazýva prvý model auta ŠKODA, ktorý mal motor vpredu?

Správne! Nesprávne 🙁

Škoda Favorit bol prvý model značky Škoda s motorom vpredu a prednou hnacou nápravou. Model bol predstavený v roku 1987. Svojim moderným dizajnom zaviedol novú éru Škoda. Favorit bol hatchback a jeho základný motor mal objem 1289 ccm. Na cestách sa s ním môžete stretnúť dodnes, čo svedčí o jeho kvalitnom spracovaní a odolnosti.

5. Automobilka Škoda Auto vstúpila pred trinástimi rokmi aj do kategórie SUV so svojím modelom Škoda Yeti. Viete, čo znamená táto skratka SUV?

Správne! Nesprávne 🙁

SUV je skratka slovného spojenia Sport utility vehicle. Ide o kategóriu vozidiel, ktoré vedia prekonať náročnejšie podmienky, ktoré bežný osobný automobil nezvládne.

6. Aké vozidlo značky Škoda bolo ako prvé vyvinuté pre indický trh?

Správne! Nesprávne 🙁

Škoda Kushaq je prvé sériové vozidlo postavené na platforme MQB-A0-IN, vyvinuté spoločnosťou ŠKODA AUTO špeciálne pre indický trh. Predstavením modelu KUSHAQ vstupuje spoločnosť ŠKODA AUTO na indickom trhu do novej éry. Druhý sériový model, po vozidle KUSHAQ v rámci projektu INDIA 2.0, v ktorom je spoločnosť ŠKODA AUTO zodpovedná za indický subkontinent, sa volá SLAVIA.

7. Akým zvieraťom sa Škoda inšpirovala pri názve vozidla Škoda Kodiaq?

Správne! Nesprávne 🙁

23. decembra 2015 si Škoda zaregistrovala názov „Kodiaq“. Názov odkazuje na najväčšieho medveďa hnedého, medveďa Kodiaka, žijúceho na rovnomennom ostrove pri južnom pobreží Aljašky.

8. V roku 2021 bola predstavená nová Škoda Fabia. O akú generáciu išlo?

Správne! Nesprávne 🙁

22 rokov od premiéry prvého modelu FABIA predstavuje spoločnosť ŠKODA AUTO štvrtú generáciu tohto obľúbeného vozidla. Štvrtá generácia vozidla ŠKODA FABIA má výrazný vzhľad a ponúka veľkorysejší vnútorný priestor, viac komfortu a vyššiu úroveň bezpečnosti vďaka moderným asistenčným systémom.

9. Koľko vozidiel značky Škoda sa dodalo zákazníkom v roku 2021 na celom svete?

Správne! Nesprávne 🙁

Spoločnosť ŠKODA AUTO dodala v roku 2021 zákazníkom na celom svete napriek pandémii koronavírusu a nedostatku polovodičov celkovo 878 200 vozidiel. S takmer 45 000 dodanými vozidlami na trh úspešne vstúpil plne elektrický model ENYAQ 𝗶V. Vďaka novému modelu KUSHAQ rástla ŠKODA AUTO výrazne aj v Indii.

10. Aké plne elektrické vozidlo značky Škoda sa stalo hitom v roku 2021 na slovenskom trhu?

Správne! Nesprávne 🙁

Značka ŠKODA je tohtoročným lídrom v elektromobilite na Slovensku. Silnú pozíciu mladoboleslavskej automobilky u nás potvrdzuje tohtoročný počet dodaných kusov modelu ŠKODA ENYAQ 𝗶V slovenským zákazníkom. Ten sa stal v roku 2021 absolútnou predajnou jednotkou medzi elektromobilmi s počtom 152 dodaných vozidiel.

Ste pravým fanúšikom značky ŠKODA?
Ľutujeme, ale vaše znalosti o značke Škoda nie sú postačujúce. Ak sa chcete dozvedieť o tejto značke viac, prípadne uvažujete nad kúpou nového alebo predvádzacieho vozidla značky Škoda, radi vás uvidíme v našej predajni Auto Bors v Novom Živote.
Super. Síce nemôžeme o vás povedať, že ste skalným fanúšikom značky Škoda, ale nejaké informácie o tejto značke tam sú. Podľa štatistík vychádzajúcich z minulých rokov je Škoda skutočne obľúbenou na celom svete. Preto ak ešte nevlastníte žiadne vozidlo značky Škoda a chceli by ste, môžeme vám s tým pomôcť. V našej predajni nájdete širokú ponuku vozidiel Škoda. Ak však vozidlo už vlastníte a potrebujete servis, rovnako môžete zavítať k nám. Radi vás uvidíme a aj vaše auto.
Vynikajúce. Je vidieť, že ste skutočným fanúšikom značky Škoda, pretože vaše znalosti o tejto značke sú na vynikajúcej úrovni. Vyzerá to tak, že sa do áut Škoda vyznáte aj vďaka tomu, že nejaké vlastníte. Ak potrebujete pomôcť s opravou alebo servisom, radi vás uvidíme v našom servise Auto Bors v Novom Živote. Ak sú však vaše znalosti na tak dobrej úrovni len vďaka tomu, že sledujete správy a vozidlo značky Škoda nevlastníte, potom je najvyšší čas tak urobiť. V Auto Bors nájdete širokú ponuku skladových, predvádzacích či úplne nových vozidiel Škoda.