Skip to main content

Nový model ŠKODA SCALA je päťdverový hatchback, ktorý spája svoj emocionálny dizajn s vysokým stupňom funkčnosti a najmodernejšou konektivitou. Model bude verejnosti predstavený do konca roka 2018 a na trh vstúpi už v prvej polovici roku 2019.

Design

Spoločnosť ŠKODA s modelom SCALA prvýkrát prezentuje nový emotívny dizajn exteriéru a dizajnu interiéru vo výrobnom modeli. Názov SCALA pochádza z latinského slova „schody“ alebo „rebríky“. Vďaka modelu SCALA vystúpila značka ŠKODA na vývojovom rebríku niekoľko priečok.

Rozmery

Napriek svojim kompaktným rozmerom ponúka ŠKODA SCALA v interiér veľké množstvo priestoru. Nový kompaktný model má dĺžku 4 362 mm, šírku 1 793 mm a výšku 1 471 mm. V typickom štýle ŠKODA má ŠKODA SCALA jeden z najobjemnejších kufrov vo svojom segmente s kapacitou 467 litrov.

Informačné technológie

Na doplnenie moderného vzhľadu ŠKODA SCALA je do auta integrovaná aj najnovšia digitálna technológia. Vďaka novej generácii mobilných online služieb ŠKODA Connect majú cestujúci možnosť zamknúť a odomknúť vozidlo pomocou svojho mobilného telefónu. Všetky vozidlá ŠKODA SCALA sú zároveň prvé, ktoré sú vďaka zabudovanému systému eSIM vždy online.

Jednoducho chytré

Nové kompaktné vozidlo je prvým modelom ŠKODA, ktorý je dodávaný so zadným dynamickým indikátorom. Medzi ďalšie funkcie, ktoré ponúka ŠKODA SCALA patrí typický ŠKODA dáždnik vo dverách vodiča a škrabka na ľad v kryte palivovej nádrže, ako aj voliteľné elektrické dvere batožinového priestoru vrátane funkcie tip-to-close.

Engines

ŠKODA SCALA je model dodávaný s piatimi rôznymi motormi, ktoré spĺňajú emisný štandard Euro 6d-TEMP. Podvozok auta je o 15 mm nižší a okrem bežného režimu má tiež športový režim s tlmičmi, ktoré umožňujú pevnejšiu jazdu. Medzi týmito dvoma nastaveniami je možné prepínať.

Asistenčné systémy

Voliteľný systém upozorňuje vodiča na približujúce vozidlo alebo na vozidlo, ktoré je v mŕtvom bode. Taktiež voliteľný adaptívny tempomat je rovnako navrhnutý na použitie pri dlhých cestách po diaľnici a pracuje pri rýchlostiach do 210 km / h.

Bezpečnosť

Pre bezpečnejšiu jazdu, lepšiu viditeľnosť v tme ponúka ŠKODA SCALA plné LED a zadné svetlá. V prípade nehody chráni ŠKODA SCALA cestujúcich  až deviatimi airbagmi. Po aktivovaní airbagov alebo predpínačov bezpečnostných pásov pre cestujúcich na predných sedadlách bude služba tiesňového volania automaticky vyzvaná na pomoc.

Zdroj: skoda-storyboard.com