Skip to main content

Študenti ani tento rok nezaspali na vavrínoch a všetkým priaznivcom a nadšencom ŠKODA AUTO opäť prinášajú jedinečný a pôsobivý model automobilu ŠKODA MOUNTIAQ (2019). Nová ŠKODA MOUNTIAQ je pick-up, ktorý už na prvý pohľad zaujme vďaka robustnému vzhľadudobrodružnej povahe. 

 

ŠKODA MOUNTIAQ, 2019

V poradí šiesty model tohto „študentského auta“ meria 5 metrov, má mohutný rám s navijakom a osvetlenie v mriežke chladiča, ale aj svetelnú lištu na streche. Okrem výrazných kontúr tohto modelu je výrazná najmä jeho farba – žiarivo oranžová navrhnutá samotnými študentmi zo Stredného odborného učilišťa ŠKODA AUTO.

skoda-mountiaq-auto-vytvorene-studentmi

Založený na detailoch

Dostať sa dovnútra je rovnako jednoduché ako vkĺznuť do iného ŠKODA SUV, pomocou parapetu vystuženého lesklým kovovým krytom. Na sedadlách sa nachádza vlastné logo modelu. MOUNTIAQ sa spolieha na detaily, napríklad oranžový gombík ozubeného kolieska alebo logo s okrídlenou šípkou značky jemne svietiaci na strope ako súhvezdie nočnej oblohy.

Prispôsobený na cestovanie

Úložný priestor ŠKODA MOUNTIAQ je prispôsobený na akýkoľvek výlet do prírody. Okrem toho stojí za to spomenúť aj priestor pre spacák uložený za sedadlami. Aby ste si mohli váš jednodňový výlet predĺžiť aj na niekoľko nocí! Na cestách vám nebude chýbať ani poriadna zábava s dokonale prispôsobeným audio systémom.

Výkonný dvojliter

Podobne ako pri ostatných nových modeloch ŠKODA, pri naštartovaní auta pomocou jednoduchého štartovacieho tlačidla, počujete bohatý zvuk dvojlitrového benzínového motora. Stlačenie plynového pedálu zosilňuje zvuk paralelne so zvyšujúcimi sa otáčkami motora. MOUNTIAQ má jednoznačne dizajn a silu zvládnuť akýkoľvek terén a výlety, ktoré presahujú hranice každodenného života.

skoda-mountiaq-interier

ŠKODA MOUNTIAQ v číslach

10 l farby
20 l číreho náteru
35 študentov
40 cm kolesá
70 m kábla na doplnkové elektrické vedenie
140 kW motor
233 diodiek
1500 m maskovacej pásky
2000 hodín práce
 

Študentské modely ŠKODA

Nezachytili ste ostatné študentské návrhy automobilu ŠKODA? Pozrite si ostatných päť modelov, ktoré sú rovnako originálne ako aktuálna verzia ŠKODA MOUNTIAQ!

 

ŠKODA SUNROQ, 2018

ŠKODA ELEMENT, 2017

skoda-element

ŠKODA ATERO, 2016

skoda-atero

ŠKODA FUNSTAR, 2015

skoda-funstar

ŠKODA CITIJET, 2014

Zdroj: www.skoda-storyboard.com