Skip to main content

Návštevníci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018 si užili skvelú leteckú šou v znamení stého výročia vzniku Československa.

 

  • Medzinárodné letecké dni SIAF 2018 sa uskutočnili 1. – 2. septembra na letisku Sliač
  • ŠKODA bola hlavným partnerom podujatia už piaty rok za sebou

ŠKODA AUTO Slovensko sa už po piatykrát za sebou predstavila ako hlavný partner najväčšieho leteckého podujatia na Slovensku. Návštevníci Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018 si užili skvelú leteckú šou, ktorú predvedli lietadlá z jedenástich krajín. SIAF 2018 sa niesol v znamení stého výročia vzniku Československa. Divákov potešili nielen historické lietadlá, ale aj prehliadka vzácnych historických automobilov značky ŠKODA.

 

Letecké dni a ŠKODA

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko každoročne podporuje Medzinárodné letecké dni SIAF v pozícii hlavného partnera už od roku 2014. Tie sa radia medzi top akcie svojho druhu na svete. Nosnou myšlienkou leteckých dní je tento rok pripomenutie si stého výročia vzniku Československa. K historickým lietadlám, ktoré si budú môcť diváci pozrieť aj v akcii, je pre nich na zemi pripravená expozícia siedmich vozidiel ŠKODA. Najstarším spomedzi týchto historických skvostov bol ŠKODA 4 R – LAURIN & KLEMENT z roku 1929. K najväčším raritám však patril neveľký automobil ŠKODA POPULAR SPECIAL SPORT z roku 1936. Je jedným zo siedmych vyrobených kusov a jeho hodnota v súčasnosti dosahuje výšku takmer 100 000 eur. Fanúšikovia vzácnych áut si však mali možnosť pozrieť aj model ŠKODA POPULAR 420 z roku 1938, ŠKODA 1102 Tudor (r. 1951), ŠKODA 1201 Sedan (r. 1958), ŠKODA 1000 MBX (1967), či naše historické vozidlo ŠKODA KIT 130 RS (r. 1979). Keďže vývoj vozidiel napreduje míľovými krokmi, návštevníci sa mohli zoznámiť aj s najnovším prírastkom do rodiny ŠKODA, modernizovaným modelom FABIA. Nechýbala samozrejme  ani aktuálna paleta rôznych modelov tejto značky.

 

Oddychová zóna na SIAF

V sektore pre verejnosť pripravila značka ŠKODA pre návštevníkov oddychovú zónu. Okrem už spomínaných historických vozidiel, predstavila značka aj portfólio svojich modelov. Nechýbala ani novinka, modernizovaná ŠKODA FABIA, ktorá práve prichádza na slovenský trh. V rámci oddychovej zóny si mohli návštevníci užiť aj  adrenalínový zážitok, vyskúšať si simulátor voľného pádu.
O deti sa postarali skúsení animátori, ktorí sa im venovali počas celého víkendu. Divákov očarila aj prezentácia projektu ŠKODA HANDY ZŤP, ktorý značka podporuje už 7 rokov. Jeho cieľom je pomáhať riešiť ľuďom so zdravotným znevýhodnením ich každodennú mobilitu. Návštevníci si mali možnosť prezrieť špeciálne upravený model ŠKODA KAROQ, ktorý je vybavený zariadením SMART TRANSFER – osobným zdvihákom, či SMART LIFTER – zdvihákom na nakladanie elektrického vozíka (skútra) do batožinového priestoru vozidla.

 

ŠKODA z pozície hlavného partnera zaistila aj mobilitu organizátorov podujatia prostredníctvom flotily 16 vozidiel.

Zdroj: Škoda Auto Slovensko
Foto: AutoBors