Skip to main content

Dlhodobo jeden z najpredávanejších modelov značky ŠKODA na slovenskom trhu, dostáva pre modelový rok 2019 nielen nový dizajn, ale aj novú techniku. Živé a úsporné motory so zdvihovým objemom 1,0 l zvýrazňujú sofistikovaný charakter vozidla, rovnako ako pokročilé asistenčné systémy. Modernizovaný hatchback a kombi sa čoskoro dostanú do predaja aj na slovenskom trhu. A to aj s rozšírenou štandardnou výbavou. 

 • S novým dizajnom prednej aj zadnej časti a úspornými zážihovými motormi v ústrety modelovému roku 2019
 • Štandardná výbava je bohatšia než predtým
 • Nové asistenčné systémy, nový infotainment a viac Simply Clever prvkov

ŠKODA FABIA – prehľad noviniek:

 • Dizajn: Maska chladiča, ako aj predna a zadná časť vozidla majú dynamickejší a celkovo výraznejší vzhľad; ponuka kolies z ľahkej zliatiny po novom obsahuje aj osemnásťpalcové disky, ktoré sú k dispozícii pre karosársku verziu hatchback. Vďaka atraktívnemu ColourConceptu si zákazníci môžu individuálne prispôsobiť farebnosť svojho automobilu voľbou čiernej, bielej alebo striebornej farby strechy, A stĺpikov, vonkajších spätných zrkadiel a diskov z ľahkej zliatiny.
 • Pohonné jednotky: Motorová paleta zahŕňa jeden trojvalcový benzínový motor MPI a dva trojvalcové motory TSI s objemom 1,0 litra. Obidva motory TSI sú po novom vybavené filtrom pevných častíc.
 • LED technológie: Na slovenskom trhu majú všetky vozidlá ŠKODA FABIA v štandardnej výbave LED svetlá na denné svietenie. LED zadné skupinové svetlá sú štandardom v modeli ŠKODA FABIA MONTE CARLO. Full LED predné svetlomety sú vo výbavovom stupni STYLE a MONTE CARLO súčasťou zvýhodnených paketov výbav.
 • Asistenčné systémy: Už aj tak rozsiahla škála prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti sa rozrástla o nové asistenčné systémy, ktoré pomáhajú vodičovi pri zmene jazdného pruhu, vychádzaní z parkovacieho miesta a prepínaní medzi diaľkovými a stretávacími svetlami. Tieto systémy boli donedávna bežnou výsadou vozidiel vyšších tried.
 • Interiér: Palubnej doske dominuje prepracovaný združený panel s novým vzhľadom kruhových prístrojov a displejov, ktoré sú teraz lepšie čitateľné. Celkový dojem umocňujú nové dekoračné prvky a kvalitnejšie materiály. V závislosti na výbavovom stupni majú sedadla dvojfarebné vzory poťahových látok alebo môžu byť potiahnuté kombináciou mikrovlákna (Suedia) a látky. Kontrastné švy dodávajú interiéru výnimočný vzhľad.
 • Komfortné prvky: Vďaka novej komfortnej funkcii možno dlhým stlačením ovládacieho tlačidla vo výplni dverí automaticky zatvárať a otvárať každé elektricky ovládané okno. Okrem toho možno tiež otvoriť a zavrieť všetky elektricky ovládané okná naraz podržaním tlačidla zamknutie alebo odomknutie automobilu na kľúči s diaľkovým ovládaním. Nové osvetlenie odkladacej schránky v stredovej konzole je súčasťou štandardnej výbavy vo výbavovom stupni STYLE a vo variante MONTE CARLO.
 • Infotainment: Infotainment systém Amundsen ponúka v balíčku služieb Infotainment Online funkcie konektivity, ďalej Wi-Fi hotspot a vďaka ŠKODA Media Command 2.0 prepojenie až s dvoma tabletmi na palube. Novinkou v ponuke je aj infotainment systém Swing Plus so 6,5-palcovým farebným displejom.
 • Simply Clever: ŠKODA FABIA ponúka mnoho prvkov Simply Clever. Novinkou sú dva USB konektory pre pasažierov na zadných sedadlách alebo odnímateľné LED svietidlo v batožinovom priestore modelu ŠKODA FABIA COMBI.
 • ŠKODA FABIA MONTE CARLO: Lifestylový variant ponúka originálny vzhľad exteriéru aj interiéru. Predný spojler, strešný spojler a zadný difúzor sú vždy v čiernej farbe. Obidva B stĺpiky a nástupne lišty zdobí plaketka MONTE CARLO. Bočné prahy sú čierne. Palubnú dosku zdobí nová lišta v dekóre Carbon. Optickým odkazom na svet motoršportu sú bielymi kontrastnými švami zdobené športové sedadlá potiahnuté kožou s karbónovým vzhľadom spoločne s červenými švami vo výplni predných dverí a na voliteľnej stredovej opierke.

Exteriér: Nové dizajnové prvky umocňujú osobitý vzhľad automobilu

 • Výraznejšia maska chladiča aj dizajn predného a zadného nárazníka
 • Osviežený dizajn a široká ponuka farieb zvyšujú atraktívnosť automobilu
 • Dostupné sú nové svetlá s LED technológiou, bežné skôr vo vozidlách vyšších tried
 • Nová ponuka diskov z ľahkej zliatiny, v karosárskej verzii hatchback voliteľné osemnásťpalcové kolesá

Exteriér prepracovaného automobilu ŠKODA FABIA charakterizujú kompaktné rozmery, výrazné línie a dynamický dizajnový jazyk. Prepracovaná maska chladiča, nový dizajn predného a zadného nárazníka a nové LED predné svetlomety, ktoré sú súčasťou zvýhodnených paketov vo výbavovom stupni STYLE a pre model ŠKODA FABIA MONTE CARLO,ktorý má aj LED zadné skupinové svetlá, dodávajú automobilu ŠKODA FABIA výraznejší charakter. Vďaka novým kolesám z ľahkej zliatiny automobil pôsobí dynamickým dojmom.

Interiér: Veľkorysý priestor vďaka premyslenému dizajnu

 • Kvalitné materiály pre vyššiu úroveň pohodlia
 • Nové dekoračné prvky umocňujú celkový dojem z interiéru automobilu
 • Združené prístroje v novom dizajne sú lepšie čitateľné
 • Rozšírená ponuka praktických prvkov Simply Clever uľahčuje používanie automobilu v každodennej prevádzke

Interiér prepracovaného modelu ŠKODA FABIA pôsobí vďaka novým materiálom a prvkom komfortnejším a štýlovejším dojmom. Úžitkovú hodnotu vozidla ďalej zvyšujú nové prvky Simply Clever. Aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom automobil ŠKODA FABIA ponúka priestor pre piatich cestujúcich a batožinový priestor so základným objemom 330 l, ktorý patrí k najväčším vo svojej triede. ŠKODA FABIA je ideálnym spoločníkom v práci i vo voľnom čase.

Pohonné jednotky:
Dynamické a úsporné benzínové motory spĺňajú najprísnejšie emisné normy

 • Na výber tri úsporné trojvalcové benzínové motory s objemom 1,0 litra
 • Dva motory TSI a jeden motor MPI s výkonmi od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k)
 • Všetky motory vybavené dvoma katalyzátormi a preprogramovanou riadiacou jednotkou
 • Motory TSI teraz aj s filtrom pevných častíc, voliteľná sedemstupňová prevodovka DSG

ŠKODA FABIA ponúka tri dynamické a úsporné trojvalcové benzínové motory s objemom 1,0 litra a s výkonmi od 55 kW (75 k) do 81 kW (110 k). Najsilnejší motor je na želanie dodávaný tiež s automatickou sedemstupňovou prevodovkou DSG. Motor 1,0 MPI s výkonom 44 kW (60 k) bude k dispozícii v priebehu roka. Obidva motory TSI sú vybavené aj filtrom pevných častíc.

Bezpečnosť: Nové asistenčné systémy a svetelná technika LED

 • ŠKODA FABIA ponúka inovatívne asistenčné systémy bežné skôr vo vozidlách vyšších tried
 • Aktuálne sú k dispozícii systémy Blind Spot Detect, Rear Traffic Alert low a asistent diaľkových svetiel Auto Light Assist
 • Zadné LED svetlomety v štandardne pre model ŠKODA FABIA MONTE CARLO

Vďaka širokej ponuke asistenčných systémov prepracovaný automobil ŠKODA FABIA ponúka vysokú úroveň bezpečnosti a nové prvky v segmente malých vozidiel, ktoré doteraz boli dostupné skôr v automobiloch vyšších tried. V novej verzii ponúka model ŠKODA FABIA systémy Blind Spot Detect, Rear Traffic Alert low a Auto Light Assist. Prvýkrát sú k dispozícii aj LED svetlomety.

Infotainment a konektivita: Špičkové prepojenie vozidla so smart zariadeniami

 • Nový infotainment systém Swing Plus so 6,5″ dotykovým displejom a technológiou SmartLink+
 • Online informácie a vzdialený prístup k funkciám vozidla
 • Pomocou aplikácie ŠKODA Media Command možno funkcie infotainmentu ovládať až z dvoch pripojených tabletov či iných smart zariadení
 • Rozšírená ponuka funkcií služieb ŠKODA Connect

Pre súčasnú mladú generáciu je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života digitalizácia a konektivita. Modernizácie sa tak dočkali v prepracovanom voze ŠKODA FABIA aj infotainment systémy a služby ŠKODA Connect. Vôbec prvýkrát sa v ponuke automobilu ŠKODA FABIA objavuje infotainment systém Swing Plus, ktorý rovnako ako systém Swing a vrcholný model Amundsen ponúka 6,5″ farebný dotykový displej a zároveň umožňuje prepojenie s mobilnými zariadeniami.

 

Zdroj:
text: Škoda Auto Slovensko
foto: Netcarshow.com