Skip to main content

Značka ŠKODA je už 26 rokov oficiálnym hlavným sponzorom a automobilovým partnerom Majstrovstiev sveta IIHF v ľadovom hokeji

  • ŠKODA je už 26 rokov oficiálnym hlavným sponzorom a automobilovým partnerom MS v ľadovom hokeji Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF)
  • Flotilu pre usporiadateľov šampionátu tvorí 50 automobilov ŠKODA
  • Pri ľadovej ploche zažiaria vystavené automobily ŠKODA OCTAVIA COMBI RS, ŠKODA SUPERB COMBI a ŠKODA KAROQ
  • Logo ŠKODA ozdobí nielen mantinely, ale aj klziská štadiónov
  • ŠKODA je partnerom oficiálnej aplikácie „IIHF App“, ktorá do smartfónov prináša on-line reportáže, zaujímavé štatistiky i napínavé zákulisné informácie

skoda na iihf

Značka ŠKODA je už dvadsiaty šiesty raz spojená s Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji Medzinárodnej federácie ľadového hokeja (IIHF), ktoré sa tento rok premiérovo hrajú v Dánsku (4. – 20. 5. 2018). ŠKODA ako oficiálny hlavný sponzor a automobilový partner organizátorom poskytuje 50 automobilov. Od roku 1992 automobily ŠKODA v službách svetových šampionátov prešli viac ako 6 miliónov kilometrov. Okrem toho je ŠKODA významne zastúpená v oboch mestách, kde sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF uskutočnia: v Kodani a v Herningu ponúka divákom bohatý sprievodný program. Už teraz sú na online platforme ŠKODA Storyboard prístupné zaujímavé príbehy zo zákulisia hokeja, sprievodné informácie, videá a fotografie.

„Naša účasť na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji IIHF má dlhú tradíciu a je dôležitým pilierom našej sponzorskej stratégie,“ hovorí Alain Favey, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO, zodpovedný za oblasť predaja a marketingu. „Hokej je jedným z najobľúbenejších športov nielen v domovskej krajine našej značky, ale aj na mnohých ďalších relevantných cieľových trhoch. Len v roku 2017 Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji IIHF sledovala v televízii viac ako jedna miliarda fanúšikov. Vďaka tejto sponzorskej aktivite sme v posledných rokoch medzinárodné povedomie o značke ŠKODA výrazne vylepšili,“ dodáva Favey.

Oficiálny sponzor od roku 1993

ŠKODA AUTO je oficiálnym hlavným sponzorom hokejových majstrovstiev sveta už od roku 1993. Ešte rok predtým sa začalo partnerstvo značky v oblasti vozového parku. Vďaka tomu sa firma zapísala do histórie: v roku 2017 Guinessova kniha rekordov aktualizovala zápis automobilky o svetovo najdlhšom sponzorstve MS v športových dejinách, trvajúce 25 rokov. V roku 2018 tak ŠKODA bude oficiálnym hlavným sponzorom už dvadsiaty šiesty raz. Navyše, v minulom roku ŠKODA predĺžila sponzorskú zmluvu až do roku 2021.

Automobilovú flotilu pre usporiadateľa MS v tomto roku tvorí predajný bestseller OCTAVIA, špičkový model SUPERB a SUV automobily KODIAQ a KAROQ. ŠKODA poskytne IIHF celkom 50 vozidiel. Počas svojej každoročnej misie vozový park automobilov ŠKODA prejazdí okolo 250 000 kilometrov. V priebehu posledných 26 rokov tak automobily ŠKODA v službách organizátorov šampionátov najazdili vyše 6 miliónov kilometrov. Inými slovami – automobily ŠKODA obišli zemeguľu približne 140-krát. ŠKODA tak pôsobivo dokazuje spoľahlivosť svojich modelov.

IIHF App

Logo ŠKODA je na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji IIHF veľmi viditeľné. Zdobí napríklad mantinely, ale aj kruhy na vhadzovanie na klziskách v Kodani a Herningu. Tradičná česká značka vystavuje svoje tri modely – OCTAVIA COMBI RS, SUPERB a KAROQ – na prestížnych miestach, hneď vedľa ľadovej plochy. Automobilka je navyše exkluzívnym partnerom aplikácie „IIHF App“, ktorá prináša zaujímavé štatistiky i zákulisné informácie. Vďaka on-line reportážam, vrátane gólového alarmu, používateľovi neunikne žiadna trefa. Okrem toho umožňuje tipovanie výsledkov zápasov, pričom používateľ svoj tip môže zdieľať s priateľmi. Aplikácia je k dispozícii pre Android a iOS.

Rad užitočných informácií o majstrovstvách sveta, príbehy zo zákulisia ľadového hokeja, ale aj videá a fotografie ponúka aj platforma ŠKODA Storyboard. Česká republika je domovom nielen značky ŠKODA, ale aj malej rodinnej firmy, ktorá pre Majstrovstvá sveta IIHF, ale aj pre Olympijské hry, navrhuje a vyrába puky. Ďalší zaujímavý príspevok na ŠKODA Storyboarde odhaľuje tajomstvo výroby dokonalého ľadu. Fanúšikovia, ktorí sa chystajú na tohtoročné hokejové majstrovstvá sveta osobne, iste ocenia profily miest Kodaň a Herning, v ktorých sa tohtoročné zápasy odohrajú. Celý obsah platformy ŠKODA Storyboard je zadarmo k dispozícii aj na redakčné účely.

 

Zdroj: Škoda Auto Slovensko