Skip to main content

Škoda Auto má v pláne do roku 2026 uviesť na trh až 6 nových elektromobilov. O tom, ako budú vyzerať, aké budú mať parametre či ako sa budú nazývať, prezradil šéfdizajnér Škoda Auto. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo nás v budúcnosti vo svete elektromobilov Škoda čaká.

6 nových elektromobilov Škoda

O elektromobiloch sa v súčasnosti veľa diskutuje. Aj napriek tomu, že existuje veľa priaznivcov tradičných automobilov, elektromobily majú mnoho výhod. Preto sa spoločnosť Škoda Auto „zaviazala“, že do roku 2026 uvedie na trh až 6 nových elektromobilov. Šéfdizajner Škoda Auto, Oliver Stefani potvrdil, že všetky tieto nové modely budú mať znaky nového dizajnového jazyka značky Modern Solid. Ide o dizajnový jazyk, z ktorého budú vychádzať všetky elektromobily. Prvé princípy tohto jazyka sme mohli vidieť aj na modeli Vision 7S, pričom každý model bude mať svoje charakteristické črty, čím sa od iných modelov bude líšiť. Podstatou však je, aby bolo na prvý pohľad rozoznateľné, že ide o elektromobil Škoda.

Prvé automobilové sochy prezrádzajú dizajn nových elektromobilov

Na prezentácii tímu Olivera Stefaniho boli odkryté prvé automobilové sochy, ktoré prezentujú budúci tvar 6-tich nových elektromobilov značky Škody. Sochy jasne naznačujú tvary automobilov, avšak to, čo sa v nich bude ďalej ukývať, ešte jasné nie je. Zatiaľ poznáme len všeobecné proporcie. Na čo všetko sa teda u nových elektromobilov môžeme tešiť?

  • Prvé nové elektromobily s dĺžkou 4,2 metra budú malé a kompaktné. Ich hraničná cena sa bude pohybovať okolo 25 000 €, aby sa rozšíril vozový park elektromobilov v Česku a na Slovensku. Tieto modely sľubujú priestor väčšieho tradičného hatchbacku Scala. Na trh sa dostanú v roku 2025.
  • O triedu vyššie budú kompaktné elektromobily SUV s pracovným názvom Elroq. Názov prezrádza, že ide o elektrickú alternatívu SUV Karoq.
  • V roku 2025 sa môžeme tešiť na modernizované elektromobily SUV Enyaq iV a Enyaq Coupé iV, ktoré získajú dizajn jazyka Modern Solid.
  • V roku 2026 prídu na rad aj elektrické kombi modely, ktoré budú mať dĺžku 4,6 metra. Ide o alternatívu k bestselleru Octavia. Tieto modely bude ponúkať priestor a kvalitu vozidiel strednej triedy.
  • Rok 2026 zavŕši veľké elektrické SUV s dĺžkou 4,9 metra, ktoré vychádza zo štúdie Vision 7S. Najväčší model bude ponúkať kráľovský priestor.

Pozrite si galériu nových elektromobilov Škoda Auto

Nové elektromobily Škoda na Slovensku

Škoda Auto do výroby nových elektromobilov dáva veľké nádeje a veľa úsilia, čo sa aj odráža na nových elektromobiloch. Tešiť sa môžeme na rôzne modely Škoda, ktoré určite potešia priaznivcov veľkých SUV áut, elegantných kombi, ale aj malých a kompaktných áut, vhodných napríklad do mesta. V súčasnosti je všeobecne známe, že plánované elektrické modely Škoda Auto budú v štýle Modern Solid, čo však budú ukrývať pod kapotou? Zatiaľ môžeme len hádať. Viac o nových elektromobiloch sa dozviete aj na oficiálnej stránke Škoda.