Skip to main content

Škoda Auto predstavuje novšiu a vylepšenú verziu obľúbeného SUV modelu Škoda Kodiaq. Druhá generácia prinesie nielen nové technológie, ale aj štýl, inovácie a všestrannosť. Nahliadnite s nami do zákulisia Škoda Auto. Takto bude vyzerať nová Škoda Kodiaq.

Sebavedomý a elegantný dizajn exteriéru SUV Škoda Kodiaq

Model Škoda Kodiaq si vyskúšalo už viac ako 180 000 zákazníkov na 60-tich trhoch po celom svete. Škoda Auto však prichádza s novým prevedením, lepšími funkciami, ale aj krajším dizajnom. Nová Škoda Kodiaq totižto narastie o 6 centimetrov, vďaka čomu cestujúci získajú viac miesta v batožinovom priestore. Tento prepracovaný dizajn sa odzrkadlí aj na dizajne novej kapoty, na ktorej nájdeme logo Škoda. Dizajnu prospievajú aj kľúčové predné svetlomety Matrix-LED druhej generácie, ktoré vrhajú jasnejšie a výraznejšie svetlo.

Zmena interiéru v novej Škoda Kodiaq

Výrazná zmena nastane predovšetkým v interiéri, kde vás čaká 13-palcová obrazovka infotainmentu doplnená o 10-palcový virtuálny kokpit a voliteľný head-up displej. Zmena nastane aj v 3 nových multifunkčných ovládačoch (Smart Dials), ktoré sa nachádzajú priamo pod obrazovkou. V interiéri Škoda Kodiaq nesmú, samozrejme, chýbať ani pohodlné a kvalitné ergonomické sedadlá, ktoré majú aj masážnu funkciu.

Škoda Kodiaq prvýkrát ako plug-in hybrid

Škoda Auto predstavila novú Škoda Kodiaq iV aj ako plug-in hybrid, ktorý pod kapotou ukrýva 204 koní a dojazd na čisto elektricky pohon viac ako 100 km v cykle WLTP. Novinkou je aj model Kodiaq s mild-hybridnou technológiu v podobe modelu 1,5 TSI s výkonom 150 koní. Ďalšiu ponuku dopĺňa aj benzínový motor 2.0 TSI a dva dieselové motory 2.0 TDI s výkonom 150 a 193 koní. Všetky agregáty sú spojené s automatickou prevodovkou DSG a najvyššie benzínové a naftové varianty, ktoré majú štandardne pohon všetkých kolies. Za zlepšenie vo vyššej dynamike jazdy a vyššom komforte zas môže systém dynamického riadenia podvozku DCC Plus.

Bezpečnosť na cestách s novým Škoda Kodiaq

Za zvýšenú bezpečnosť a komfort môžu nové a vylepšené asistenčné systémy, ktoré pomáhajú pri odbočovaní, ale aj predchádzať rôznym kolíziám na križovatkách. Problém by ste nemali mať ani pri parkovaní, ktoré je možné vykonať aj na diaľku prostredníctvom aplikácie. Škoda Kodiaq disponuje aj novou funkciou – uložený parkovací manéver – vďaka ktorej si vozidlo zapamätá až 5 parkovacích manévrov. Pribudne aj inovovaný Asistent sledovania mŕtveho uhla (Side Assist) a prepracovaný Asistent pre jazdu v kolónach, ktorý spolupracuje s navigačným systémom. Škoda Kodiaq tiež získa 9 airbagov, vrátane airbagov pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Nové aktualizácie v infotainmente a mobilných službách

Škoda Auto nezabúda ani na vylepšenú konektivitu. Vo vozidle sa nachádza 10-palcový virtuálny kokpit, 13-palcová stredová obrazovka infotainmentu a head-up displej. V nových vozidlách Škoda Kodiaq pribudnú aj štyri porty USB-C s výkonom 45 W pre rýchle nabíjanie. Novinkou je aj bezdrôtové nabíjanie s 15 wattmi energie. Nový infotainment systém predstavuje 10-palcový multidotykový displej, rádio DAB+, ovládanie gestami a hlasovými povelmi. Báť sa nemusíte ani zlej kvality zvuku, o tú sa stará 8 štandardných reproduktorov a 14 reproduktorov audiosystému Canton. Stále pripojenie SUV k internetu uľahčuje aktualizácie softvéru OTA (over the air). Aj online služby Škoda Connect prispievajú ku komfortu vodiča a celej posádky.

Zaujímate sa o nové vozidlá Škoda Auto? Viac informácií sa dozviete práve u nás v AutoBors.