Skip to main content

Medzi najpredávanejší model automobilky Škoda patrí určite Octavia, ktorá v novej verzii prináša decentné dizajnové zmeny, vylepšené technológie aj udržateľný interiér. Od novej modernizácie očakávali verní zákazníci veľa, a to právom. Splnila Škoda ich očakávania? Pozrite sa na vylepšený model Škoda Octavia.

Nový vzhľad pre Škodu Octavia

Už na prvý pohľad je jasné, že nová Škoda Octavia získala nový vzhľad. Pre túto novinku sú charakteristické najmä nové svetlomety, ktoré sú výraznejšie a pôsobia tak, akoby objímali masku chladiča, pričom aj tá prešla viacerými zmenami. Jej lamely sú vzpriamenejšie a uhladenejšie. Jednotlivé línie na seba nadväzujú a nový je aj zadný nárazník. Pozornému oku neunikne ani to, že niektoré nové prvky modernizovanej Škody Octavie sú inšpirované novým modelom Škoda Superb, avšak v športovejšej podobe. Inovovaná Octavia zároveň prichádza aj v novom prevedení RS.

Lepšie technológie, funkcie a udržateľné materiály v interiéri

Okrem dizajnu je nová Škoda Octavia charakteristická aj vylepšenou technológiou Matrix na svetlometoch, a to až s 36 segmentmi a novými funkciami, vďaka čomu sa odstránili hmlové svetlá z nárazníka. Svetlomety v novej verzii získajú tiež moderný presvetlený prvok Crystallinium. V interiéri sa využili ekologickejšie materiály, praktickejší 10-palcový displej navigácie v štandardnom prevedení a 13-palcovým displejom na požiadanie. Navyše sa v novom modeli nachádza aj dvojzónová automatická klimatizácia, výkonnejšie nabíjacie cez USB-3 a vylepšený systém bezkľúčového prístupu k vozidlu Kessy.

Pre cestujúcich na zadnom sedadle je pripravený nový úložný priestor či držiak na multimédia, ktorý je možné používať aj so športovými sedadlami. Vo dverách spolujazdca objavíte nový dáždnik, ktorý je vyrobený z recyklovaných materiálov. Spolu s týmto bude vylepšená aj škrabka na ľad. Batožinový priestor je vybavený multifunkčnou úložnou kapsou a 2 háčikmi navyše, pričom každý z nich unesie až 2 kilogramy. Tieto Simply Clever funkcie sú navrhnuté tak, aby vám spríjemnili váš každodenný život.  

Nová Octavia v 6 stupňoch výbavy

Pri výbere nového modelu Škoda Octavia bude k dispozícii až 6 stupňov výbavy, a to:

  • Essence
  • Selection
  • Top Selection
  • Exclusive Selection
  • Sportline
  • RS

Chýbať nesmie ani možnosť vybrať si z rôznych povrchových úprav interiéru. Zákazník má tentokrát na výber až 9 rôznych prevedení. Navyše má možnosť voľby ergonomických sedadiel s AGR certifikáciou a masážnou funkciou.

Nové asistenčné a bezpečnostné funkcie

V novej verzii Škoda Octavia pribudnú aj nové bezpečnostné a asistenčné funkcie, ako napríklad uložený parkovací manéver či možnosť parkovania na diaľku. O bezpečnosť na cestách sa postará nový systém vyhodnocovania únavy vodiča, ktorý bude rozlišovať krátkodobú nepozornosť od skutočnej únavy vodiča. Modernizovaná Octavia prichádza až s 10 airbagmi. Do hlasovej asistentky Laury pribudne integrovaný chatbot ChatGPT, ktorý je založený na umelej inteligencii. Práve tieto funkcie a možnosti posúvajú bezpečnosť posádky na novú úroveň.

Inovácia pod kapotou novej Škoda Octavia

Zákazníci si pri výbere prevedenia svojho modelu budú môcť vybrať z 5-tich pohonných agregátov.

  • Základnou voľbou je nový motor 1,5 TSI s výkonom 85 kW, ktorý je spojený so 6 alebo 7-stupňovou automatickou prevodovkou DSG. V rovnakých kombináciách je k dispozícii aj vo verzii 110 kW. Verzia s DSG prevodovkou je vždy mild-hybridná.
  • K dispozícii sú aj 2 naftové motory 2.0 TDI. So 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je k dispozícii variant s výkonom 85 kW, zatiaľ čo verzia 110 kW má sedemstupňovú prevodovku DSG.
  • Pre vodičov s benzínovým motorom sú taktiež k dispozícii 2 varianty, a to 150 kW s prevodovkou DSG a výkon 195 kW v špičkovom prevedení RS.

Octavia ponúka priestorný a funkčný interiér a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede. Je zároveň kombináciou nadčasového dizajnu, moderných technológií a vynikajúceho pomeru cena a výkon. Model Octavia taktiež patrí do kategórie rodinných vozidiel a je šitá na mieru všetkým zákazníkom nielen v Európe. Či už hľadáte športovejšiu verziu, ako je Octavia RS alebo priestornejší variant Škoda Octavia Combi, nová verzia Škoda Octavia spĺňa všetky očakávania svojich zákazníkov.