Skip to main content

Automobilový priemysel sa neustále vyvíja. Kým v minulosti bolo k dispozícii len pár farebných odtieňov vozidiel, v súčasnosti si môžete vybrať automobil v akejkoľvek farbe. Viete, ako prebieha lakovanie karosérie a ktoré modely Škoda sú najpredávanejšie?

Najpredávanejšie farebné odtiene vozidiel Škoda

Škoda Auto je dynamicky rozvíjajúca sa automobilka, ktorá má vo svojom portfóliu rôzne farebné odtiene vozidiel. Vybrať si môžete tradičné autá v čiernej, bielej či v striebornej farbe. Veľmi obľúbené sú však aj extravagantné farby, ako je oranžová, červená, zelená či dokonca modrá. Vybrať si môžete teda automobil, ktorý bude vyhovovať všetkým vašim potrebám a požiadavkám. Ktoré automobily Škoda sú tie najpredávanejšie?

Strieborný automobil Škoda

Strieborná je bezpochyby jednou z najpopulárnejších farieb na svete a autá Škoda nie sú výnimkou. Automobily značky Škoda v striebornej farbe majú elegantný lesk, sú univerzálne, a preto sa zaraďujú medzi najčastejšiu voľbu zákazníkov. Okrem toho sa strieborná farba výborne hodí k modernému dizajnu.

Čierne vozidlá Škoda

Čierna farba vyžaruje luxus a nadčasovosť. Škoda si uvedomuje túto pravdu a ponúka rad štýlových čiernych odtieňov pre svoje vozidlá. Čierny lak je nielen očarujúci, ale aj odolný voči počasiu a drobným poškodeniam, čo pridáva na jeho príťažlivosti. Či už chcete praktické combi, športovejšie SUV alebo luxusnejšie vozidlo Škoda, vždy máte na výber vozidlo v čiernom prevedení.

Modré auto Škoda

Modrá farba symbolizuje istý druh sviežosti a energie. Preto v ponuke Škoda nájdete rôzne modré vozidlá, ktoré sú výrazné a zároveň podčiarkujú dynamiku vozidiel. Vybrať si môžete napríklad modrú Škoda Fabia, Octavia, ale aj Kodiaq či Superb.

Lakovanie vozidiel Škoda – dizajn a ochrana áut

Pri lakovaní vozidiel je potrebné využívať kvalitné laky, moderné technológie a inovácie v procese aplikácie. Škoda neustále investuje do výskumu a vývoja v oblasti lakovania, čím zabezpečuje, že farby na ich vozidlách nie sú len esteticky príťažlivé, ale aj odolné a dlhotrvajúce. Pri výbere farby áut Škoda by ste si mali byť vedomí nielen vizuálneho dojmu, ale aj kvality a trvanlivosti lakovania. Zároveň je pri lakovaní potrebné dodržať správny postup:

  • Karosérie v lakovni sa najskôr odmastia a následne v kúpeli dostanú prvú antikoróznu vrstvu.
  • Samotné lakovanie má niekoľko fáz. Najskôr sa nanesie základný lak, tzv. plnič.
  • Po zaschnutí a kontrole sa aplikuje vrstva farebného laku, teda čierna, strieborná, biela a podobne.

Vďaka technologickým inováciám a starostlivosti o detaily v procese lakovania si môžete byť istí, že váš výber farby bude nielen štýlový, ale aj odolný voči rôznym poveternostným vplyvom.

Lakovanie vozidiel Škoda v AutoBors

K poškodeniu laku na automobile môže dôjsť viacerými spôsobmi. Niektoré škrabance môžu byť na prvý pohľad neviditeľné, iné je potrebné čo najskôr opraviť. Je to najmä z hľadiska ochrany vášho automobilu. Dajte svojmu autu nový vzhľad. V autorizovanom servise AutoBors poskytujeme precízne a kvalitné služby, a to či už pri lakovaní jednotlivých dielov alebo celej karosérie. Objednajte sa do autolakovne AutoBors už dnes.