Skip to main content

Premýšľali ste už náhodou o tom, aké faktory zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere farby vášho auta? Aké farby preferujú kupujúci a ktoré sú atypické? Takýto výber väčšinou nie je náhodný, ale ide o rôzne faktory, ktoré nás pri výbere farby auta ovplyvňujú.

Zaužívaný monochromatizmus

Pre začiatok je potrebné poukázať na to, že ŠKODA AUTO má k dispozícií najširšiu škálu farebných odtieňov. Základ tvorí až 15 rôznych farieb. Od čírej bielej, cez farebné, až po najtmavšie odtiene. Kombináciou všetkých možných lakov a jednotlivých modelov, má každý zákazník na výber až 67 možností, ako by jeho vysnívaný automobil mal vyzerať.

Medzi najobľúbenejšie patria neutrálne a monochromatické odtiene. Čierna Magic s perleťovým odtieňom, sivá metalíza Quarz, biela Candy, strieborná metalíza Brilliant a biela metalíza Moon.

 

www.skoda-storyboard.com

Výnimočnosť vo farbách

Ak však preferujete originalitu a chcete byť výnimočný, ŠKODA AUTO má v ponuke aj niekoľko mimoriadne špeciálnych farebných odtieňov. S trávovo zelenou Malachite, pepermintovo zelenou Mint alebo fialovou Lilac bude vaše auto skutočným unikátnom na cestách. Každú z týchto farieb si za rok 2017 objednal práve jeden zákazník.

Z extraordinárnej škály farieb ŠKODA spomenieme ešte žiarivo ružovú Pink. Za rok 2017 si automobil „barbie“ ružovej farby zakúpili presne dvaja zákazníci. Konkrétne šlo o auto ŠKODA OCTAVIA.

 

www.skoda-storyboard.com

Farba a jej význam

Farba produktov, ktorú si v predajniach vyberáme, vôbec nie je náhodná. Z psychologického hľadiska majú farby v živote človeka veľký význam. Podľa farieb, ktoré ľudia uprednostňujú, sa dá charakterizovať ich osobnosť, či momentálne rozpoloženie. Farby v priestore, zároveň, dokážu regulovať výkon či únavu. V priestoroch tmavých farieb beží čas pomalšie, svetlé miestnosti stimulujú aktivitu. Teplé farby zohrievajú a povzbudzujú, studené upokojujú.

Je dokázané, že zatiaľ čo ženy majú vycibrenejší cit pre farby, muži sú na tom lepšie s odhadom vzdialenosti a perspektívy. Optimisti a ženy si vyberajú svetlé odtiene áut a pesimisti a muži zase preferujú tmavé monochromatické farby. Pôsobenie farieb na človeka je teda vždy podmienené ich náladou, ale aj povahou.

 

Teraz už viete, čo ovplyvňuje vaše rozhodovanie pri výbere farby vášho automobilu. Určite nebude na ŠKODU, ak si obohatíte svoje poznanie a prečítate si o našich 9 tipoch na ušetrenie palivaA nezabúdajte, že so ŠKODOU 4×4 sa ani mrazivej zimy nemusíte báť!

 

www.story-board.com