Skip to main content

Ako ste už isto stihli spozorovať, začiatkom roka 2020 bola na trh uvedená už v poradí štvrtá generácia bestselleru ŠKODA OCTAVIA. Podobne ako jej predchodcovia aj tento model prichádza s vylepšenými a bezpečnejšími modelmi liftbacku a kombi. Viete, aké nové prvky a inovácie prináša? Zhrnuli sme pre vás všetky základné a mimoriadne dôležité informácie o novom modeli ŠKODA OCTAVIA 2020!

Nový koncept interiéru

Dvojramenný volant dodáva nového modelu úplne nový rozmer interiérového dizajnu. Čo však takáto multifunkčná verzia volantu ponúka v praxi? Pomocou nových tlačidiel a otočných ovládačov máte pod kontrolou až 14 rôznych funkcií, a to jednoduchým pohybom na volante. Všetky tieto funkcie tak viete ovládať s minimálnou námahou, no s maximálnym sústredením sa na cestu pred vami.

skoda octavia 2020 interierBezpečnosť je prvoradá

Z tejto funkcie úplne prirodzene vyplýva i ďalšia charakteristika nového modelu – jej bezpečnosť. V bezpečnostnom teste získala ŠKODA OCTAVIA 2020 až 92 % úspešnosť z maximálneho možného počtu bodov, čo je úžasné číslo! Zaradila sa tak k najbezpečnejším kompaktným modelom značky ŠKODA.

Funkčná a priestranná

Priestrannejšia verzia nového modelu s väčším batožinovým priestorom poskytuje viac pohodlia, ako kedykoľvek predtým. Nový koncept interiéru kombinuje maximálnu funkčnosť a ergonómiu. Veľkorysé priestory, kvalitné materiály a premyslené dizajnové detaily sa dokonale spájajú s ergonomickými sedadlami mimoriadne šetrnými k vašej chrbtici.

Dlhé jazdy naprieč Slovenskom či Európou tak už nebudú predstavovať žiaden problém! Vy sa tak môžete vydať na služobnú cestu alebo letnú či zimnú dovolenku pokojne aj autom. A verte, že budete mať omnoho viac pohodlia, ako v úzkom lietadlovom priestore.

Shift-by-wire

OCTAVIA je prvé vozidlo značky ŠKODA s ponukou ovládania automatickej prevodovky DSG prostredníctvom systému shift-by-wire. Voľba jazdného režimu tak prebieha elektronicky. V stredovej konzole sa miesto starej známej voliacej páky nachádza nový ovládací modul s malým prepínačom. Pomocou tohto prepínača si vodič s jednoduchosťou volí nielen jazdné režimy, ale aj parkovací mód.

Nafta, benzín, plyn…

Aké typy motorov prináša nová ŠKODA OCTAVIA? Ponuka zahŕňa nielen úsporné benzínovénaftové motory, ale aj verzie s pohonom na zemný plyn, plug-in hybridným pohonommild-hybridnou technológiou. Variabilita novej ŠKODA OCTAVIA tak nemá konkurenciu!

Head-up displej

Absolútnou novinkou nového vozidla ŠKODA OCTAVIA je head-up displej, ktorý premieta všetky dôležité informácie priamo na čelné sklo. Informácie o aktuálnej rýchlosti jazdy, navigačných inštrukciách, rozpoznaní dopravnej značky alebo aktivovaní asistenčných systémov tak od teraz budete mať priamo pred očami.

LED je IN

Nový model OCTAVIA po prvýkrát ponúka Full LED Matrix svetlomety s jedným LED modulom na stretávacie svetlá a jedným modulom pre diaľkové svetlá. Aby toho nebolo málo, v jeho výbave nechýbajú ani Full LED zadné svetlá s dynamickými smerovými svetlami.

Nová generácia modelu so sebou prináša 9 airbagov a rozsiahlu výbavu s asistenčnými systémami charakteristickými pre vozidlá vyšších tried. Nájdete v nej napr. Asistenta na vyhýbanie, Asistenta na odbočovanie alebo aj Varovanie pri vystupovaní z auta. So ŠKODA OCTAVIA tak budete jazdiť maximálne bezpečne a komfortne!

Foto: www.netcarshow.com