Skip to main content

Udržiavať auto vždy v top stave je pomerne náročné. I keď sa o interiér dobre staráte, exteriér vášho automobilu môžu narušiť rôzne vonkajšie vplyvy, ktoré často prichádzajú s ročným obdobím. Zimné mesiace sú pre auto o čosi viac náročnejšie. Môže za to mráz, sneh, ale aj posypová soľ či kamienky na ceste, ktoré môžu vaše auto poškodiť. Ako tieto drobné chybičky krásy odstrániť? Pomôže pravidelná údržba vášho vozidla.

Clever repair – oprava malých poškodení

Clever repair predstavuje sporivú a rozumnú alternatívnu opravu malých poškodení na vašom aute. Nachádzajú sa na vašom vozidle malé nedokonalosti, ako škrabance alebo preliačia vzniknuté z dôvodu nepriaznivého počasia alebo ich spôsobili odlietajúce kamienky? Potom navštívte servis vozidiel a opýtajte sa na službu Clever repair. Udržiavať vozidlo v 100 % stave je síce náročné, avšak takýmito službami je to o čosi ľahšie. Pravidelnú údržbu vozidla môžete podstúpiť, ak má vaše vozidlo nejaké nedostatky v interiéri alebo exteriéri.

Odstráňte chybičky krásy z laku vášho vozidla

Odskakujúce kamienky z ciest môžu počas zimných mesiacov narušiť lak vášho vozidla. Ku škrabancom je ľahké prísť. Stačí, ak niekto neodhadne vzdialenosť od vášho vozidla a pri otváraní dverí vám urobí škrabanec na dverách. Škrabance však môžu vzniknúť aj pri zlom parkovaní a podobne. Ak ste zbadali, že sa na vašom aute nachádzajú škrabance kratšie ako 100 milimetrov alebo nie sú hlbšie ako 35 milimetrov, potom navštívte náš autorizovaný servis AutoBors. Drobné poškodenia laku nie sú pre nás žiadnym problémom. Poškodenia laku odstraňujeme podľa prísnych smerníc Škoda. Pri malých opravách laku používame profesionálnu techniku, pričom na opravenie laku nepotrebujeme diely auta demontovať. Táto služba je vhodná aj v prípade, že sa nejaké nedokonalosti nachádzajú v priestoroch hrán či v okrajových a ťažko dostupných zónach vozidla. Vďaka oprave laku môžete tiež predísť vzniku korózie, ktorá taktiež často vzniká v zimnom období.

lak vozidla

Odstráňte škrabance a nedokonalosti z diskov vášho vozidla

Počas zimných mesiacov často dochádza aj k poškodeniu diskov vozidla. Dôvodom je taktiež nepriaznivé počasie a kamienky na cestách. Aj napriek tomu, že jazdíte opatrne a snažíte sa o svoje vozidlo starať čo najlepšie, týmto problémom často nedokážete zabrániť. Ak ste zbadali škrabance na vonkajšej strane diskov, potom vám s tým vieme pomôcť. Dôležité je, aby škrabance na diskoch neboli väčšie ako 2 milimetre a disky neboli chromované, oceľové a kolesá leštené.

Odstráňte preliačiny na svojom vozidle

Okrem škrabancov často dochádza aj k drobným preliačinám, ktoré môžu vznikať aj pri parkovaní a podobne. Malé preliačiny na aute vám taktiež vieme v AutoBors rýchlo a nákladovo výhodne opraviť. Stačí, ak si rezervujete u nás termín. Nemusíte sa obávať ani zmeny farby vášho laku, pretože pri tejto oprave ostáva originálny lak na vašom vozidle zachovaný.

Odstráňte poškodené a zažltnuté svetlomety na svojom vozidle

Cíťte sa na vozovke bezpečne. Buďte viditeľní pre ostatných vodičov a majte dostatočný prehľad, čo sa na ceste deje. Pokiaľ používate svoje svetlomety dlhodobo a spozorovali ste, že produkujú menej svetla než predtým, je čas ich vymeniť alebo opraviť. Opotrebované svetlomety sa stávajú zažltnutými a zahmlenými a spôsobujú slabšiu viditeľnosť vozidla. Ide o časť vozidla, ktorá je veľmi potrebná, a preto je potrebné čo najskôr ich vymeniť. Svetlomety teda nie sú len estetickou záležitosťou auta, ale tou funkčnou. Ak potrebujete svetlomety vymeniť, potom nás neváhajte kontaktovať do nášho servisu AutoBors, kde vykonávame aj odbornú renováciu a výmenu svetlometov.

Odstráňte nedokonalosti zo skiel svojho vozidla

Medzi časté a nebezpečné chyby, ku ktorým počas chladných mesiacov môžete prísť, je poškodenie skiel vozidla. Aj to najmenšie poškodenie a malé trhliny môžu neskôr spôsobiť veľké problémy. Preto hneď po poškodení je dobre túto trhlinu zalepiť a vyhľadať čo najskôr servis. Náplasť ochráni sklo pred znečistením a väčším poškodením. Pri malých trhlinách stačí, ak vám bude sklo opravené, no pri väčších poškodeniach je nutné sklo celé vymeniť. Ide to však aj v prípade, že máte tónované skla a poškodenie nie je vo väčšej vzdialenosti ako 10 cm od okraja, prípadne nie je vo výhľade vodiča. Malé trhliny a poškodenia na skle sa opravujú použitím najmodernejšej metódy, takže ide o pomerne rýchlu opravu. Ak ste zbadali na svojom skle malú trhlinu, neváhajte a objednajte sa k nám do servisu ešte dnes.

oprava skla

Služby Clever repair v AutoBors

Pravidelnú údržbu vozidiel vykonávame aj v našom autorizovanom servise vozidiel Škoda v AutoBors. Potrebujete opraviť malé trhliny na skle, prelakovať svoj automobil či renovovať svetlomety? Všetky tieto služby vám ponúkame v našom servise. Neváhajte a objednajte sa k nám do servisu ešte dnes.