Skip to main content

Na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018 predstaví ŠKODA AUTO rad noviniek. V centre pozornosti bude svetová premiéra štúdie ŠKODA VISION X, ktorá ponúkne pohľad na budúci vývoj modelovej palety značky ŠKODA. Premiéru bude mať aj výrazne prepracovaná ŠKODA FABIA a verejnosti sa prvýkrát predstaví aj nový vrcholný model žiadaného SUV, ŠKODA KODIAQ L&K. Prvýkrát bude vystavená aj ŠKODA SUPERB s novým benzínovým motorom 2,0 TSI v kombinácii so sedemstupňovou prevodovkou DSG. ŠKODA OCTAVIA RS ukáže paket Challenge Plus.

ŠKODA VISION X: Tretí model rodiny vozidiel SUV značky ŠKODA

 • Štúdia ŠKODA VISION X je prvým hybridným automobilom v histórii značky ŠKODA, ktoré kombinuje pohon na zemný plyn, benzín a elektrinu
 • Kompaktné rozmery, dizajn s kryštalickými prvkami
 • Dynamický interiér, veľké displeje a inovatívne funkcie infotainmentu
 • Koncepcia pohonu umožňuje veľmi nízke hodnoty emisií CO2, iba 89 g/km
 • Dizajn karosérie ponúka pohľad na budúci sériovo vyrábaný model

Športový, kompaktný a plný pokročilých technológií. Tak vidí ŠKODA budúci mestský crossover. Nová štúdia prináša charakteristické znaky úspešných modelov SUV značky ŠKODA do ďalšieho segmentu vozidiel. ŠKODA VISION X má premiéru na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018. Kompaktné rozmery, krátke previsy a precízne línie zdôrazňujú dynamický a športový charakter tohto automobilu. Interiér ponúka inovatívne funkcie infotainmentu. Veľkou novinkou je k životnému prostrediu šetrná koncepcia pohonu – kombinuje prevádzku na CNG, benzín a na elektrinu, ktorá zabezpečuje rýchlu odozvu, väčšiu pružnosť a emisné hodnoty CO2 pod hranicou 90 g/km.

„Koncepčnou štúdiou ŠKODA VISION X, ktorá sa vyznačuje emocionálnym dizajnom, moderným pohonom a plnou konektivitou, predstavujeme našu víziu moderného mestského crossoveru,“ hovorí predseda predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO Bernhard Maier a dodáva: „Dizajn karosérie ponúka konkrétny pohľad na tretieho člena úspešnej rodiny automobilov SUV. S jeho pomocou nadchneme v budúcnosti pre značku ŠKODA ešte viac zákazníkov.“

Štúdia ŠKODA VISION X je už na prvý pohľad SUV tradičnej českej značky. Novým mestským crossoverom vstupuje spoločnosť ŠKODA AUTO do ďalšieho, logického kroku svoje stratégie vozidiel SUV.

ŠKODA VISION X spája dynamické vlastnosti, všestrannosť a pôžitok z jazdy v mestskej premávke, ale aj v teréne. Svojimi kompaktnými vonkajšími a vnútornými rozmermi a pokročilými prvkami infotainmentu bude štúdia skvele vyhovovať modernému, aktívnemu životnému štýlu cieľových zákazníkov.

Výlety do prírody a športové aktivity predstavujú oblasti, v ktorých robustný, mestský crossover ukazuje svoje silné stránky. Koncepčné vozidlo ponúka pohľad na budúci model, ktorý pokračuje v SUV ofenzíve značky ŠKODA po úspešnom uvedení modelov ŠKODA KODIAQ a ŠKODA KAROQ na trh a ako mestský crossover rozširuje rodinu vozidiel SUV značky ŠKODA.

Prepracovaná ŠKODA FABIA zažije premiéru na ženevskom autosalóne

 • ŠKODA FABIA dostane nový dizajn prednej a zadnej časti, úplne nové predné LED-svetlomety a zadné LED-skupinové svetlá
 • Na výber štyri úsporné zážihové motory so zdvihovým objemom 1,0 l
 • Nové asistenčné systémy, nový infotainment systém Swing s uhlopriečkou displeja 6,5 palca a viac prvkov Simply Clever

ŠKODA FABIA s novým dizajnom a novou technikou na palube otvára ďalšiu kapitolu svojho úspešného príbehu. Mimoriadne populárny malý automobil z českej Mladej Boleslavi sa čoskoro pochváli novou prednou a zadnou časťou, novými prednými LED-svetlometmi, zadnými LED-skupinovými svetlami a vylepšeným interiérom. Živé a úsporné motory so zdvihovým objemom 1,0 l zvýrazňujú sofistikovaný charakter automobilu ŠKODA FABIA, podobne ako nové asistenčné systémy. Modernizovaná ŠKODA FABIA sa predstaví na Medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2018. Uvedenie na trh je plánované v druhej polovici roka 2018.

ŠKODA KODIAQ L&K bude mať svetovú premiéru v Ženeve

 • Jedinečné dizajnové prvky, mimoriadne bohatá komfortná výbava
 • Pohon všetkých kolies, dva nové benzínové motory a dva naftové motory
 • Vrcholná verzia SUV prichádza sériovo s progresívnym posilňovačom riadenia

ŠKODA AUTO predstaví na tohtoročnom autosalóne v Ženeve novú špičkovú verziu modelu ŠKODA KODIAQ. Zakladatelia automobilky z Mladej Boleslavi, Václav Laurin a Václav Klement, dali svoje meno aj najvyššiemu výbavovému radu L&K. Štýlový vzhľad vozidla zvýrazňuje chrómovaná mriežka chladiča, 19-palcové kolesá zľahkých zliatin a špecifický zadný nárazník. Výnimočnú atmosféru interiéru umocňujú dekoračné prvky vo vyhotovení Piano Black a kožené čalúnenie sedadiel. Špičkové prevedenie modelu ŠKODA KODIAQ bude v ponuke s benzínovými alebo naftovými motormi, s pohonom predných alebo všetkých kolies.

ZDROJ: www.skoda-auto.sk
FOTO: www.skoda-auto.sk